دسته‌بندی نشده

کارتخوان لمسی بهتر است یا دکمه ای؟

کارتخوان لمسی بهتر است یا دکمه ای

اگر شماهم جزو افرادی باشید که حداقل یکبار تجربه ی استفاده از دستگاه های کارتخوان لمسی را داشته باشید، به طور قطع تصمیم میگیرید که به جای دستگاه کارتخوان دکمه ای از دستگاه لمسی استفاده کنید. دستگاه‌های کارت‌خوان مجهز به صفحه‌نمایش لمسی را می‌توان یکی از پیشرفته‌ترین سخت‌افزارهای حوزه پرداخت دانست که به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا تجربه کاربری راحت‌تر و مطلوب‌تری در انجام تراکنش‌ها داشته باشند. بنا بر تحقیقات انجام شده از سوی مراکز تحقیقاتی معتبر، استفاده از صفحه‌نمایش لمسی در کارت‌خوان فروشگاهی علاوه بر افزایش زیبایی دستگاه، افزایش کارایی دستگاه، بهبود تجربه کاربری مشتریان و افزایش سرعت انجام تراکنش‌ها تا بیست درصد را در پی دارد.

دستگاه کارتخوان لمسی

دستگاه کارتخوان لمسی شاید در روزگار پیشین مقداری دور از ذهن بود اما با همه‌گیر شدن تلفن‌های هوشمند، که مجهز به صفحه‌نمایش لمسی نیز هستند، این عادت در افراد تغییر کرده است که به‌جای استفاده از صفحه‌کلید فیزیکی با لمسِ صفحه‌نمایش، برنامه‌ها و گزینه‌ها را انتخاب کنند و به انجام کار بپردازند از این رو با تولید دستگاه کارتخوان لمسی و فراگیری آن به سادگی و سرعت هر چه بیشتر، شاهد رواج آن بوده ایم تا جایی که بارها افرادی را دیده ایم هنگام مواجه با ابزارها الکترونیکی، ناخودآگاه، انگشتشان را به سمت صفحه‌نمایش می رود تا کنترل دستگاه را به دست بگیرند بنابراین با توجه به شرایط کنونی و سرعت روز افزون تکنولوژی این پروسه دور از ذهن است و به زوی شاهد جایگزینی کارتخوان سیار  لمسی خواهیم بود.

دستگاه کارتخوان لمسی از چه مزایایی برخوردار است؟

یکی از مزیت های خیلی مهم که به عنوان هدف تکنولوژی نیز مطرح است و پیشتر بدان اشاره شد بحث تجربه کاربری مطلوب‌تر و کاربردپذیری ساده‌تر این دستگاه است. طبق مطالعات و تجربیات موجود آموزش افراد به استفاده از ابزارهای مجهز به صفحه‌نمایش لمسی در مقایسه با با صفحه‌کلید سخت‌افزاری زمان کمتری صرف می کند؛ به‌عبارت‌دیگر، مطابق با سیستم‌های بصری تمام چیزی که برای یادگیری نیاز می باشد در صفحه‌نمایش نشان داده در واقع با از میان برداشتن ماوس و صفحه‌کلید فیزیکی سرعت تحلیل و انتخاب کاربر بالا رفته و درنهایت بهره‌وری تا بیست درصد افزایش پیدا می کند. این کاهش ۲۰ درصدی در فروشگاه‌ها یا مراکزی که با صف پرداخت مواجه هستند موجب تسریع در فرایند پرداخت و  افزایش سرعت پذیرش مشتریان می‌شود؛ این موضوع  به‌نوعی در رضایت مشتریان برای کسب‌وکارها  تأثیر زیادی دارد و در دراز مدت اثر مثبتی خواهد گذاشت.


دیگر مقالات

شرکت زرین پرداز آپادانا ارائه دهنده جدیدترین دستگاه های کارتخوان

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *