دسته‌بندی نشده

روش های تشخیص دستگاه پوز اصلی از تقلبی

در این مقاله چهار روش تشخیص دستگاه پوز اصلی از تقلبی را به شما آموزش میدهیم که افراد و مشاغل کمی از این ترفند های با خبر هستند، به شما کمک خواهیم کرد تا کسی نتواند از شما کلاه برداری کند.

  • گشاد بودن زبانه ها:

در نسخه جعلی و تقلبی دستگاه پوز، زبانه کنار دستگاه به اندازه یک بند انگشت گشادتر می باشد و جا برای کشیدن کارت دارد اما در نسخه های اصلی کمتر از یک بند انگشت جا برای کشیدن کارت هست.

  • نبود چراغ های چشمک زن:

یکی از نشانه های تقلبی نبودن دستگاه کارتخوان، وجود چراغ هایی از جنس ال ای دی چشمک زن می باشد که در اکثر دستگاه های کارتخوان وجود دارد و اگر وجود نداشته باشد یعنی دستگاه کارتخوان به احتمال خیلی زیاد تقلبی است و این  یعنی که می خواهند بر سر شما کلاه بگذارند. ( در صورت مجهز نبودن دستگاه کارتخوان به این لامپ های ال ای دی باید از خرید دستگاه خوداری فرمایید)

  • فرو رفتن بیش از حد کارت در دستگاه پوز:

در دستگاه پوز اصلی و اورجینال، هنگامی که کارت را وارد دستگاه می کنید، حدود دو انگشت از کارت بیرون از دستگاه باقی می مونه و اگر کارت بیشتر از دو انگشت در دستگاه فرو رفت، اون دستگاه قطعا تقلبی هست و از ارائه رمز و اطلاعات خودتون به شدت خود داری فرمایید.

  • صفحه کلید سفت و سخت:

دکمه های دستگاه های پوز نرم هستند و شما می توانید به راحتی رمز خود را وارد کنید، اما اگر دیدید که دکمه های دستگاه های دستگاه پوز خیلی سفت هستند و به زور باید آن را وارد کنید مطمئن باشید آن دستگاه تقلبی هست و می توانند تمامی اطلاعات کات شما را به راحتی دریافت کنند و رمزی که در آن دستگاه وارد کرده اید باعث سرقت دارایی هایتان شود.


دیگر مقالات

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *